Pomocy!!! jak usunac spyware??

Tu rozwiązujemy problemy natury informatycznej, dzielimy się naszymi spostrzeżeniami i opiniami na te tematy.

Użytkownik
Użytkownik
PostNapisane: N kwi 16, 2006 08:58
czesc, prosze o pomoc jak moge usunac trojany i spyware?? czy instalacja windowsa rozwiaze problem?? wiele wirusow mam w plikach katalogu system32, ktore sa ukryte i boje sie tam cos skasowac. jelsi znacie jakis programik (oczyswiscie doarmowy i skuteczny), to prosze o linka.
Pozdrawiam
Ekola
TaboretSoft Support
TaboretSoft Support
PostNapisane: N kwi 16, 2006 11:38
Najskuteczniejszy program ma nazwe format.

Wrzuc plytke z win XP przy uruchamianiu i zabotuj, sformatuj dysk i zainstaluj system od nowa.

Jesli chodzi o antywirusy to polecam Kaspersky.
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik
PostNapisane: N kwi 16, 2006 13:37
Pierreq napisał(a):Najskuteczniejszy program ma nazwe format.

Aaaaaa tam zaraz format :/ to ostateczność! na spyware zastosuj Ad-aware http://download.chip.pl/download_134147.html, Spyware Doctor http://download.chip.pl/download_168874.html a trojany poczęstuj jakimś antyvirusem, na http://tinyurl.com/porqm znajdziesz coś na pewno :) Tylko pamietaj zeby NIE instalować więcej niż jeden program antywirusowy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
TaboretSoft Support
TaboretSoft Support
PostNapisane: N kwi 16, 2006 14:54
Greg, u mnie format i instalacja na nowo systemu z obrazu trwa krocej niz sciaganie jakiegos antywirusa i szukanie.
Pozatym obecnie istnieja niebezpieczne aplikacje rozpowszechniane z rootkitami, które nie są widoczne dla żadnego antywirusa i to bezpieczeństwo, jakie dają te programy jest bardzo pozorne.
PostNapisane: N kwi 16, 2006 17:00
Pierreq, masz racje, jednak dla kogos kto kompa raczej tylko uzywa, format i sadzanie systemu bywa i trudne i uciazliwe.
U mnie przy tylu aplikacjach jakich uzywam nowe sadzanie systemu trwa okolo 17-18 godzin, plus konfiguracja. Ponadto mnostwo osob nie ma pojecia do czego sluza partycje.
Ja osobiscie uzywam Microsoft defender, kaspersky'ego i Adaware i w zasadzie mam spokoj, raz na tydzien rootkit revealer pozwala sie zorientowac wlasnie w zagrozeniach niewidocznych.
Ponadto warto miec firewalla, najlepiej sprzetowego w routerze.
Nie mam czasu na to zeby raz na miesiac lub czesciej sadzac system na nowo. U mnie system hula od 2003 roku. Windows 2000. bez reinstalacji.
Ponadto malo kto wie, ze przy reinstalce systemu BEZWZGLEDNIE trzeba sie odlaczyc od sieci przed posadzeniem lat i poprawek, dlatego ot samo format i reinstal bardzo rzadko rozwiazuje problem.
Design Artist
Design Artist
PostNapisane: Wt kwi 18, 2006 11:29
ja mam nortona Ghost-a 2003
zrobiony obraz windowsa z oprogramowaniem
i pzywrocenie kompletnie skonfigurowanego systemu zajmuje 3 minuty

chociaz od kiedy p[rzeszedlem na linuxa trojanom mowie nie :P
balem sie tego systemu ale w sumie jest lepszy od windosa i mniej brudu z netu sie lapie :P
Obrazek
PostNapisane: Wt kwi 18, 2006 19:54
Gandalf - niby tak. Jednak wiekszosc uzytkownikow nawet nie do konca wie, ze cos takiego jak NG istnieje, a jak uzyc to juz calkiem inna bajka.
A poza tym malo kto wie, ze mozna i w zasadzie powinno sie
dyski podzielic na partycje, i poprzenosic co sie da gdzie indziej
a na C: zostawic tylko system.
A mozna przeniesc zarowno ustawienia poczty, komunikatorow,
wszystkie aplikacje dane itd, nawet katalog Documents and settings.
Tyle ze to trzeba potrafic, dla zwyklych smiertelnikow najlepszym rozwiazaniem chyba jednak jest dobry antywir, firewal i anty spyware.
Linuks w sumie tez nie jest najlatwiejszym systemem do obslugi.
Ja uzywam kompa juz od... kurde... :shock: 22 lat.... i mimo wszystko
unikam zbyt czestych reinstalacji systemu, zwlaszcza takiego ktory jest
juz zestrojony i skonfigurowany. raczej staram sie utrzymac w formie ten co jest. Ale mnie komp sluzy przede wszystkim do pracy i uzywam wielu bardzo zaawansowanych aplikacji, jak i sporo mam sprzetu podlaczonego do pudla i po prostu mniej czasu mi zajmuje wyczyszczenie systemu niz jego reinstalacja. Nawet z recznym grzebaniem w rejestrze.

Specjalista
Specjalista
PostNapisane: Cz maja 04, 2006 21:52
jesli chodzi o spyware..cóz
przde wszystkim Ad-aware (wszystkiego nie wykryje ale jest świetny na "trefne" cookies), spybot search destroy(hijackers, browser helper object, składniki wewnętrzne, np. [rzesłany plik wsadowy, keyloggers, advertising software). ostatnio jednak mimo szerokiego rozpowszechnienia powyższych programów, nie są one wystarczające, co więcej i ch skuteczność maleje, ale nie dlatego ze są coraz gorzej robione, tylko dlatego że nasz kraj jest 2 na swiecie producentem spyapplications.(gdzies czytałem o tym..chyba w chipie..ale dobrze nie pamiętam).poza tym podstawa w systemach windows to hijackthis, ewentualnie silent runners.są to małe programy ale dośc skuteczne. Przy czym aby je uzywac trzeba miec troche wiedzy...bowiem nie wszystko co znajda jest spyware. co do spybota to ma tendencje do zawieszania sie, ale mimo tego jest dosc dobry. Jest jeszcze windows defender (microsoft antispyware), ale wykrywa głownie znane spyware, natomiast ma całkiem niezły monitor, który reaguje nawet na zmiany w rejestrze,,niekoniecznie programów szpiegujących.Poza tym niezbędnym dodatkiem sa aplikacje do sprawdzania autostartu, np. code stuff starter.Generalnie można na ten temat niejeden artykuł napisac, ale to post więc pokrutce:
słabo zaawansowany user: opera browser (nie przyjmuje activex), spywareblaster, adaware, spybot, win defender, code stuff starter, komunikatory: brak, p2p: brak,
zaawansowany user: counterspy(lepsza wykrywalnosc od defendera), autoruns, hijackthis, silent runners, adaware, pest patrol/exterminator, dodatkowo jak kto lubi moze jeszcze spróbowac: process explorer, acces enum, file alyzer, unlock, lsp fix, rootkit revealer, gmer, crucial ads(alternate data streams), autoruns.

napisałem ten post poniewaz ten temat jest zawsze aktualny i komus moze sie przydac choćby cząstka z tego posta.

Powrót do Forum Cyber-Informatyczne